बिहेको दुई दिनपछि बेहुलाको मृत्यु

कोरोना फैलन नदिन अधिकांश मुलुकमा लकडाउनको नीति अवलम्बन गरिएको थियो । नेपाल, भारत लगायत केही मुलुकमा अहिले पनि लकडाउन छ । लकडाउनका समयमा स्वास्थ्य सतर्कता अपनाउँदै आफ्ना दैनिकी जारी राख्न सरकारले आग्रह गरेको छ । विवाह, व्रतबन्ध लगायत सांस्कृतिक कार्यक्रम गर्नका लागि पनि नियम बनाइएको छ । तर सरकारले भनेको नियम नमानेर मनोमानी गर्दा त्यसले ठूलो दुर्घटना निम्त्याउने देखिएको छ ।

हालै भारतमा भएको एउटा घटनाले त्यस्तै पुष्टि गरेको छ । भारतको विहारमा सरकारी नीति उल्लंघन गर्दै धेरै मानिस जम्मा भएर गरिएको विवाहका कारण ९५ जनामा कोरोना पुष्टि भएको छ । कोरोनाकै कारण वेहुलाको पनि निधन भएको छ । यो घटना भारतको विहार राज्यको पटनामा भएको हो । सिमीत ब्यक्तिको सहभागीतामा विवाह गर्नुपर्ने भएपनि सयौं मानिसलाई निम्ता दिइएको थियो । सो एक बैवाहिक समारोहमा सहभागी भएका मध्य ९५ जनामा कोरोना पुष्टि भयो । कोरोना भाइरसको जस्तो लक्षण देखिएका ३० वर्षीया बेहुलाको पनि विवाह भएको दुई दिनपछि निधन भएको छ ।

भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुका अनुसार गत जुन १५ मा सफ्टवेयर इन्जिनियरसमेत रहेका ३० वर्षीय ति युवकको विवाह भएको हो । उनी विवाहकै क्रममा पनि विरामी थिए । विरामी अवस्थामै विवाह गराइएका युवकको विवाह भएको दुई दिन पछि नै निधन भएको हो । कोरोनाको जस्तो लक्षण देखिएको भएपनि परिवारका सदस्यले वास्ता नगरी विवाह गराएका थिए । ति युवकको निधन भएपछि पनि परिवारका सदस्यले कोरोना परिक्षण गर्ने अधिकारीलाई खबर नगरी शवको अन्त्यष्टि समेत गरिसकेका छन् ।

यो घटनाको पुष्टि गर्दै पटनाका डिस्ट्रिक मेजिस्ट्रेट (डीएम) कुमार रविले वेहुलाको निधन भएपछि आफुहरुले त्यसवारे जानकारी पाएको बताएका छन् । बेहुला गुरुग्रामबाट आएका थिए र उनमा कोरोना भाइरससँग मिल्दो लक्षण देखिएको थियो । तर परिवारका सदस्यले उनको कोरोना परिक्षण नगरी विवाह गरिदिए । विवाह पछि उनको स्वास्थ्य अवस्था थप विग्रिएर दुई दिन पछि निधन भएको हो । स्वास्थ्य अवस्था नाजुक भएपछि पटनाको अस्पतालमा लैजाँदै गर्दा उनको बाटैमा निधन भएको थियो । सरकारी अधिकारीले वेहुलाको निधन भएको एक साता पछि मात्र त्यसवारेमा खबर पाएका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस