जनकपुर कि जानकी (पुष्पा अधिकारी ) को सन्तान मोह ले जन्माएको प्रश्न र कानुनको कठघरामा उभिएका ११ बालिकाहरुको भबिस्यको फैसला आज

रतन चन्द । केयर बाल गृह कि संचालिका पुष्पा अधिकारीले आफुसँग रहेको ११ बालिकाहरुलाई फिर्ता पाउँ भनी सर्वच्च अदालतमा दिएको रिट उपर आज फैसला हुँदैछ । २०७७ साउन २५ गतेका दिन केन्द्रिय बाल अधिकार परिषद, बुढानिलकण्ठ नपा,बालबालिका खोजतलास समन्वय केन्द्र उपर दिएको रिट दर्ता गरेपछी ३० गते बिपक्षीलाई अदालतले बालिका सहित हाँजिर हुन र लिखित जवाफ पेश गर्न आदेश दिएको थियो । तर बाल अधिकार परिषद ले आफ्ना कर्मचारीहरु कोरोना संक्रमणका कारण कन्ट्राक ट्रेसिङ मा परेकोले बालिकाहरुलाई उपस्थित गराउन नसकेको भने पछी । माननीय न्यायधिसद्धय सपना प्रधान मल्ल र प्रकाशमान शिंह राउतको इजलासले सोमबार बालिकाहरुलाई भिडियो कन्फ्रेन्स मार्फत उपस्थिती गराउन आदेश दिएको छ ।

बाल गृह बाट ती अबोध ११ जना बालिकाहरुलाई जबर्जस्ती उठाएर सरकारी निकायले उद्दार गरेको भनी प्रचारप्रसार गरे पनि यथार्थमा त्यसो नभएको प्रत्यक्षदर्शी बताउँछन । बालिकाहरुलाई घरबाट उठाएपछी बियोगमा बिक्षिप्त बनेकी पुष्पा बालिकाहरुलाई फर्काउनेमा दिनरात ससानातहका ब्यक्ती देखी उच्चअधिकारी प्रसाशन होस् या सरकार समक्ष अपिल गरी रहेकी छिन ।

बालिकाहरु प्रती यती धेरै मोह किन ?

सानै देखी बालबालिका मनपर्ने र कुनै समय माइती नेपालमा काम गरेको अनुभवले बिशेषगरी नारी प्रती श्रद्धा,आदर र सम्मान कै उपजका कारण उनलाई त्यस्ता अनाथ बाललाकिकाको स्याहर सुसारमा मोह जागेर आयो । सायद त्यसैको परीणाम होला ती बालिकाहरुलाई नयाँ जीवन दिने चाह बढेको । त्यसो त बाल गृह संचालन गर्नु अघी उनले थुप्रै बालिकाहरुलाई सहयोग नगरेको होइन । बिभिन्न स्थानबाट आएका र बेवारीसे होस् या आर्थिक परिवारीक अवस्था कमजोर होस् त्यस्ता बालिकाहरुको आश्रय थालो बनेको उक्त बाल गृहमा रहेका बालिकाहरुले कहिल्यै अनाथ को उपनाम पाएका थिएनन ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस