राती १२ बजे केटीको रुपमा भु’त आउछन ! भु’तसङ्ग कुरा गर्ने बा मिडियामा-घर बनाउदा ह’ड्डी भेटिएको थियो (भिडियो)

भू-तहरुको कथा हामीले सुन्दै आएको छौ । अलौकिक प्रा’णीहरुबाट निस्केको आ’त्मालाई भू’त भनिएको छ । आफ्नो मृ’त्यु अघि कुनै इच्छा पूरा गर्न नसक्ने र पुनर्ज’न्मको लागि स्व’र्ग वा नरकमा जान सक्दैन भने भू’त बन्ने विश्वास छ । यो मृ’त्युको कारणले हुन सक्छ वा मृ’तकको जीवनमा अनिश्चित अवस्थामा वा तिनीहरूको अ’न्त्येष्टि उचित संस्कारले नहुदा सो उत्पन्न हुने बताउछन ।

भू’तप्रतिको विश्वासले सम्पूर्ण पुस्तालाई धेरै पुस्तासम्म गहिरो जरा गा’डेका देखिन्छ र यो अझै पनि आधुनिक प्रविधि र वैज्ञानिक विकासको युगमा रहेको छ। थुप्रै कथित भू’त संक्रमित स्थानहरू छन जस्तै जीर्ण भवनहरू, शाही घरहरू, किल्लाहरू, बंगलाहरू, घाटहरू आदि।तिनीहरू मुहावराहरूको रूपमा पनि प्रयोग गरिन्छ।

जनविश्वासको आधारमा र काल्पनिक साहित्यको धारमा मृ’त पशु वा अन्य जन्तु फेरि उत्पन्न भई द्रष्टिमा पार्न सक्नु या अन्य कुनै माध्यमबाट आफ्नो उत्पत्तिको प्रभाव पार्न सक्नुलाई भू’त भनिन्छ ।(भिडियो)

यस अनलाइनमा प्रकाशित भएको समाचारमा कुनै सल्लाह वा सुझाव दिनुपरेमा [email protected] मा इमेल पठाउनुहोला । हामी फोन भन्दा पनि इमेलमा कुराकानी गर्न रुचाउँछौं ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस