श्रीमती माइतीमा बसेको झोकमा एक श्रीमानले जे गरे, त्यसले संसारलाइ चकित बनायो !

काठमाडौं । श्रीमती माइतीमा बसेको झोकमा एक श्रीमानले जे गरे, त्यसले सबैको होस उडाएको छ । यो घटनाले सबैलाई चकित बनाएको छ । भारत, उत्तर प्रदेशको कानपुरको चकेरीमा एउटा हृदयविदारक घटना घटेको हो । त्यहाँको श्रीमतीको विच्छेदनमा, एक युवकले जे गरे त्यसपछि त्यहाँ हलचल मच्चिएको छ ।

एक युवकले श्रीमती नभएको झोकमा आफ्नो निजी भाग फालेका छन् । यसपछि उनले जीवनबाटविाद लिने उद्देश्यले आफैलाई थप क्षति बनाएका छन् । उक्त युवकलाई रगताम्य अवस्थामा परिवारले घटनाको बारेमा प्रहरीलाई खबर गरेको छ । परिवारका सदस्यको सहयोगमा प्रहरीले उक्त युवकलाई हैलट अस्पतालमा भर्ना गरिएको छ । उनको अवस्था गम्भीर रहेको बताइएको छ ।

चकेरीका अहिरवान चौकी विजय शुक्लाले दिएको जानकारी अनुसार माविया गाउँ निवासी २६ वर्षीय बीनू सविता मजदुरको रूपमा काम गर्दै आएका छन् । पाँच वर्ष अघि उनको विवाह बारादेवी निवासी नेहासँग भएको थियो । उनीहरुको अढाई वर्षको छोरो आर्यन पनि छ ।

चौकी इन्चार्जले भने कि करीब डेढ महिना अघि पत्नी नेहालाई डेंगू भएको थियो । त्यसपछि उनी उपचारका लागि माइती घर गइन् । उनी अहिलेसम्म घर आएकी छैनन् । बीनूका परिवारका सदस्यहरूले भने कि पत्नीको यस व्यवहारबाट बीनू दुःखी छन् ।

मानसिक रूपमा विचलित पनि भएको परिवारले जनाएको छ । बुधवार बेलुका साँझ उनी अचानक कोठामा गए अनी आफनो निजी भाग मिल्काएका हुन् । उनले घाँटीमा पनि क्षति गराएको खुलेको छ । प्रहरीले उनलाई गम्भीर हालतमा अस्पताल भर्ना गरेको हो । अवस्था एकदम गम्भीर भएको जनाइएको छ ।

परिवार, आफन्तले बुहारीले डेढ महिनासम्म माइतीमा बस्दै आएको बताएका छन् । जब उसको छोरो उसकी पत्नीलाई लिन ससुराको घरमा गयो, पत्नी आउन अस्वीकार गरिन् । साथै, उनीले फोनमा कुरा गर्न पनि अस्वीकार गरिन् ।

गत एक महिनादेखि कसैले पनि श्रीमतीको दृष्टिकोण बुझ्न सकेन, जसको कारण बीनु दुखी भएका थिए । उनले कुनै पनि काममा आपत्ति जनाएनन् । ऊ दिन रात आफ्नी श्रीमतीको बारेमा सोच्ने गर्थे तर माइतीमा गएका बेला भएको अपहेलनाका कारण उनी यस्तो अवस्थामा पुगेको अनुमान गरिएको छ । घटना सम्बन्धमा थप आवश्यक अनुसन्धान भइरहेको छ ।

अन्य समाचार बालिका माथि नराम्रो काम गर्ने एक युवकलाई स्थानियले कालो मो’सो द’लेका छन् । रुपन्देहीमा वडा अध्यक्षकै उपस्थितिमा एक युवालाई कालो मो’सो द’लेर गाउँ घुमाइएको छ । गाउँकै १० वर्षकी बालिकालाई उ’च्छृ’ङ्’खल गतिविधि गरेको भन्दै स्थानियले यस्तो स’जाय दि’एको हो । बालिका माथि नराम्रो नजर राख्ने युवालाई कालो मो’सो द’लेर गाउँ परिक्रमा गराइएको स्थानीय बासिन्दाले जनाएका छन् ।

सम्मरीमाई गाउँपालिका–६ पचपेडवा गाउँमा १० वर्षीया बालिकालाई उ’च्छृ’ङ्’खल गतिविधिका साथ जि’स्क्या’एको भन्दै स्थानीय २२ वर्षीय बब्लु केवटलाई यस्तो स’जाय दिइएको हो । उनलाई वडा अध्यक्ष सत्यनारायण केवट नेतृत्वको समूहले शा’री’रिक या’त’ना पश्चात कालो मो’सो द’लेर गाउँ परिक्रमा गराएको जनाइएको छ । प्रहरीले आफूहरुमा उजुरी नआएको बताएको छ । उजुरी आएमा संलग्नलाई कारवाही हुने प्रहरीले जनाएको छ ।

अन्य अन्य समाचार, कैलाश पर्वतका नाम जोकोहीले सुनेकै हुनुपर्छ । शिव पुराण, मत्स्य पुरणा, स्कन्द पुराण अथाव भगवान शिवको महिमा वाचन गर्दा ‘कैलाश पर्वतको’ नाम र महिमाको जताततै चर्चा हुन्छ ।

देवताका पनि देवता आरध्यदेव महादेव र माता पार्वतीको वासस्थान रहेको पवित्र पर्वत नै कैलाश पर्वत हो । पौराणिक ब्याख्या अनुसार यस पर्वतका चार मुखहरु स्पटिक, रुबी, निलम, र स्वर्ण श्रृंगारको प्रतिकको रुपमा अनेकौं रत्नले सुस्वभित मुद्रामा रहेको छ । हेमश्रीङ्ग, वैद्युत, ककुन्दमान र वरुण, श्रिङ्गवान र हिरण्याश्रिङ्ग जस्ता छ वटा दिब्य पर्वतहरुको बिचमा अवीस्थत यस पर्वतकोलाई कमलको फूलको प्रतिकको रुपमा पनि लिइन्छ ।

स्वयं भगवान शिवलाई नै कैलाशको नामले पुकारिन्छ । यो हिन्दूधर्मको सबैभन्दा पवित्र तीर्थस्थल पनि हो । कैलाश पर्वत एक रहस्यमयी पर्वत हो । जहाँ धेरै रहस्यहरु रहेका छन् । मानसरोवर स्थित कैलाश पर्वतमा साक्षात भगवान शिव विराजमान छन् भन्ने विश्वास समेत गरिन्छ । हिन्दू धर्मावलम्वीहरुले जीवनमा एकपटक कैलाश मानसरोवरमा जानैपर्ने मान्यता पनि राख्दछन् ।

कैलाश पर्वत समुद्री सतहदेखि २२ हजार ६८ फिट उचाईमा पर्छ । हिमालयको उत्तरी क्षेत्र स्थित तिब्बतमा रहेको छ यो हिमाल निकै मनोरम पनि छ । प्राचीन कालदेखि नै विभिन्न धर्मको लागि यसको विशेष महत्व रहेको छ । यस स्थानको बारेमा लेखिएका विभिन्न मत तथा लोक कथाहरुको कारण पनि यसको महत्व अझ बढी छ । पौराणिक मान्यता अनुसार यस पर्वतका केही रहस्यहरु यहाँ उल्लेख गरिएको छ-

प्रतिक्रिया दिनुहोस