घरमा रोप्नुहोस् यो बिरूवा, जसले घरमा कहिले पैसाको अभाव हुन दिँदैनन्

काठमाडौँ । संसारका सबै चीजहरू ऊर्जाको साथ जोडिएको छ र वरपरको उर्जाले हाम्रो जीवनलाई पनि असर गर्दछ । वास्तुशास्त्रमा त्यस्ता धेरै उपायहरू उल्लेख गरिएको छ, जुसले घरमा सकारात्मक उर्जा ल्याउँदछन् र सुख, समृद्धि र शान्ति कायम गर्दछन् ।वास्तुमा हरेक बोट बिरुवाको आफ्नै महत्व हुन्छ । केही बोटहरूले घरबाट नकारात्मक उर्जा हटाउँछन्,

त्यसपछि त्यहाँ केही बोटहरू हुन्छन् जसले घरमा पैसाको अभाव हुन दिँदैनन् । धेरैलाई पैसाको लागि मनी प्लान्ट स्थापना गर्ने बारे थाहा हुन्छ, तर अर्को प्लान्टलाई पैसाको लागि वास्तुमा भनिएको छ । यसलाई क्रासुलाको बिरुवा भनिन्छ ।यसको पूरा नाम क्रासुला ओभाटा हो । यसलाई जेड ट्री, मैत्री रूख, भाग्यशाली रूख र पैसाको रूख पनि भनिन्छ । वास्तुमा क्रासुलाको बोटलाई धन सम्पत्ति पनि भनिन्छ ।

त्यहाँ क्रासुलाको बिरुवा रोप्नको लागि सही दिशा पनि छ । किनकी गलत दिशामा लगाइएको यस बोटले पैसाभन्दा नोक्सान निम्त्याउन सक्छ ।क्रासुलाका पातहरू बाक्लो तर धेरै नरम हुन्छन् । यो बोट एकदम छिटो फैलिन्छ । यसको पातहरू हल्का हरियो र हल्का पहेंलो रंगका हुन्छन् । यस बोटलाई धेरै घामको आवश्यकता पर्दैन । यो छायाँमा बढ्छ । वसन्त ऋतुमा, यसमा साना सेता वा गुलाबी फूलहरू फूल्छन्,

जुन हेर्नको लागि धेरै सुन्दर देखिन्छ ।क्रासुलाको बोटपनि सुन्दर देखिन्छ । यसको पातहरू धेरै बलियो र लचिलो हुन्छन् । क्रासुलाको बोटलाई पनि धेरै हेरचाह आवश्यक पर्दैन । त्यसैले तपाईं यसलाई सजिलै घरमा राख्न सक्नुहुनेछ ।

यस बोटको बारेमा सबैभन्दा राम्रो कुरा यो चाँडै सुक्दैन। हप्तामा दुई वा तीन पटक पानी हाल्नु पर्याप्त छ । यस बोटले धेरै ठाउँ लिँदैन, त्यसैले यो साना भाँडामा पनि रोप्न सकिन्छ।वास्तुशास्त्रकाअनुसार क्रासुलाको बोटले घरमा सकरात्मक उर्जा बढाउँदछ । यस बोटलाई राख्दा घरमा धनसम्पत्ति बढ्ने विश्वास गरिन्छ । यस बोटले घरतर्फ धन ल्याउँदछ । यदि पैसा तपाईंको घरमा धेरै समय बस्दैन भने तपाईं क्रासुला पनि लगाउन सक्नुहुन्छ

अन्य समाचार दशा आफुलाइ जतिसुकै सबारे पनि, आफ्नो नामको अगाडी-पछाडी जतिसुकै बिशेषणहरु जोडेपनि, जस्तोसुकै सुविधा संग जिवन बिताए पनि, जिवनमा जतिसुकै उपलब्धि गरेपनि, हामीलाइ एउटा धृणित सत्यको दुर्गन्धले सधै पछ्छाई राख्ने छ; त्यो हो हामी संसारको कंगालतम् देशहरु मध्यको एक देशका नागरीक हौ। हामी कसरी कंगाल भयौ? हाम्रो कंगालपनको

कारण के हुन सक्ला? के हामी भोतिक रुपमा मात्र गरिब छौ? यी प्रश्नहरु आज हाम्रो समाजले आत्म समालोचना गर्नको लागी सोध्नु पर्ने भएकोछ।प्राकृतिक सम्पदाको दृष्टिले हेर्ने हो भने हाम्रा पुर्बजहरूले हामीलाई सम्हाल्न सक्ने भन्दा बढी सम्पती दिएर गएका छन्। हाम्रो तराइले हामी सबैलाई प्रसस्त खुवाएरबङगलादेशमा निर्यात गर्न सक्ने खाद्य पदार्थ उत्पादन गर्न सक्छ, तर हामी खेतिको ज्ञानबाट बंचित छौ र गरीब छौ।

हाम्रा पहाडका नदीनालाहरु, सारा देशलाई उज्यालो पारेर, सबलाई खाना पकाई खुबाएर, घरघरमा यातायात पुगाएर, हरेक घरमा आधुनिक मशिनहरु चलाइ दिएर, भारतबाट बिदेशी मन्द्रा आर्जन गर्न सक्ने क्षमताबान छन; तर हामीसंग

बिजुलि निकाल्ने बिध्या छैन; हामी त्यसैले गरीब छौ। हाम्रा हिमालहरुले हामीलाई प्रसस्त बिदेशी मुन्द्रा दिन सक्छन; तर हामीलाई पर्यटन ब्यबसायको ज्ञान छैन, बिदेशीमुन्द्रा तान्नसक्ने कला छैन; हामी त्यसैले गरिब छौ।सधै भुइचालो गैरहने, र समुन्द्री तुफानहरुले सताइ राख्ने भुमिलाई जापनिजहरु ले, एक उदाहरणीय देशको रुपमा चिनाए। हामी जहिले पनि देशको भुपरिबेष्ठितालाई दोष दिदै उम्कन खोज्छौ। यथार्थमा हामीलाई कंगाल बनाउने हाम्रो आफ्नो अप्रगतिशील समाजिक संरचनाहो, हाम्रो आफ्नो

गलत धारणा हो, हाम्रो आफ्नो कुसंस्कार हो, हाम्रो आफ्नो आलशीपन हो, हाम्रो आफ्नो दुर्गतिशील बिचारधारा हो। हाम्रो भोतिक कंगालपन हाम्रो बैचारिक कंगालपनको प्रतिबिम्ब मात्र हो।हामी यति कंगाल छौ कि आफ्ना पुर्बजहरुले कमाईदिएको अमुल्य मणिलाई, नचिनेर ढुङगा सरह ठान्छौ।

त्यसको ज्वलन्त उधाहरण हो “दशा”। गरीब देशका गरीब नागरीक हामी नेपाळिका लागी दुख एक घनिष्ठ सम्बन्धी हो, जहांकी आजभन्दा २५०० बर्ष अघी, यस धर्तीका एक महापुत्रले संसारलाई दुख बिनासको बाटो देखाएका थिए। ति महापुरूष बुद्ध का बाणीहरु आजपनि परिशुद्द अबस्थामा पाईन्छन्। ईमे दुख्ख निरोध गामीनी पतिपदा।यो दुखलाई जरैबाट उखेल्ने बाटो हो।

सब्बथ संबरो भिक्खु सब्ब दुख्ख पमुच्चति।दुख्खे याणं, दुख्ख समुदय ञाणं, दुख्ख निरोधे ञाणं, दुख्ख निरोध गामीनि पटिपदाय ञाणं।दुख्खे याणं, दुख्ख समुदय ञाणं, दुख्ख निरोधे ञाणं, दुख्ख निरोध गामीनि पटिपदाय ञाणं।दुख के हो जान्नु, दुखको उत्पति जान्नु, दुखको बिनास जान्नु, र दुख बिनास गर्ने बिध्या जान्नु।शिद्दार्थ गोतम जीबनका दुखलाई देखेर ती दुखबाट छुटकारा पाउने बिध्या खोज्न हिडेका थिय।

छ बर्षको खोजि पछि उहांले दुख नास गरने बाटो पत्ता लगाएको ऐलान गर्नु भयो र त्यो बाटोमा हिड्न सिकाउदै हिड्नु भयो। आज आफुलाइ बिद्वान मान्दै हिड्नेहरु, बिषयको जानकारी बिना प्रतिकृया दिन मन पराउछन्, तर बुद्धको मातृभुमिमा उहांको शिक्षाको बारेमा जान्ने मान्छेहरु नगन्य मात्रामा छन।

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा काठमाडौं जिल्लामा मात्रै एकैपटक थप १ हजार ३७३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।आईतवार काठमाडौं उपत्यकामा थपिएका १ हजार ५९९ जना कोरोना संक्रमित मध्ये १ हजार ३७३ जना कोरोना संक्रमित काठमाडौंका रहेको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ ।

यसैबीच बितेको २४ घण्टामा नेपालमा थप २ हजार २५३ जनामा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) संक्रमण पुष्टि भएको छ ।स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार बितेको २४ घण्टामा देशका विभिन्न स्थानमा रहेका प्रयोगशालामा गरिएका १२ हजार ७८४ नमूनाको आरटी पिसिआर परिक्षणका क्रममा थप २ हजार २५३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस