Breaking : चीनले भारततर्फ फायर खोल्यो, कर्नेल सहित उच्च सैन्य अधिकारी मारिएको दावी

काठमाडौं । लामो समयदेखि जारी भारत–चीन सीमामा तनाब थप बढेको छ । जानकारी अनुसार भारत–चीन सीमामा झडप हुँदा एक भारतीय अधिकारीसहित दुई जवान मारिएका छन् । लद्दाख भारत र चीन बीचको सीमा विवाद अब ठूलो तनावमा परिणत भइरहेको छ । सोमबार रात, लद्दाखको गाल्भान उपत्यकामा दुई देशका सैनिकहरू बीच झडप भएको थियो । यसमा भारतका एक कर्नेल र दुई सैनिकहरुले ज्यान गुमाएका छन् । भारत–चीन सीमामा ५३ बर्षपछि अर्थात् १९६७ पछि गोलीबारी भएको छ । अब के हुन्छ भन्ने कुरा थप डरलाग्दो भएको छ ।

भारतमा एकैदिनमा १० हजार ६६७ जनामा संक्रमण, कुल संक्रमित तीन लाख ४३ हजार नाघे
(रासस/एएनआई) : भारतमा एक दिनमा १० हजार ६६७ जना कोरोना भाइरस संक्रमित भएका छन् । यद्यपी शनिबार र आइतबारको तुलनामा भारतमा संक्रमितको संख्यामा केही कमि आएको पाइएको छ । शनिबार एक दिनमा ११ हजार ९२९ जनामा कोरोनमा भाइरस संक्रमण देखिएको थियो भने आइतबार ११ हजार ५०० जनामा संक्रमण देखिएको थियो । सोमबार १० हजार ६६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पाइएको छ ।

केन्द्रिय स्वास्थ्य तथा परिवार कल्याण मन्त्रालयले दिएको जानकारीअनुसार मङ्गलबार बिहानसम्ममा एकैदिनमा १० हजार ६६७ जना संक्रमित भएका छन् । त्यसैगरी पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोनाभाइरसका कारण भारतमा ३८० जनाको मृत्यु भएको मन्त्रालयले जानकारी दिएको छ । मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्याङ्कअनुसार भारतमा अहिलेसम्म कोरोनाभाइरसका कारण मृत्यु भएकाहरुको संख्या ९ हजार ९०० पुगेको छ ।

भारतमा कोरोनाभाइरसबाट संक्रमितहरुको कुल संख्या अहिले ३ लाख ४३ हजार ९१ पुगेको छ । कुल संक्रमित मध्ये १ लाख ५४ हजार १७८ जना अहिले पनि संक्रमित अवस्थामै रहेका छन् भने १ लाख ८० हजार १३ जना संक्रमण मुक्त भएका छन् । भारतमा प्रदेश अनुसार हेर्ने हो भने सवैभन्दा धेरै महाराष्ट्र प्रदेशमा संक्रमित रहेका छन् । त्यस प्रदेशमा १ लाख १० हजार ७४४ जना संक्रमित भएका छन् । महाराष्ट्रमा ५० हजार ५६७ जना संक्रमित अवस्थामा नै रहेका छन् भने ५६ हजार ४९ जना उपचारपछि घर फर्किएका छन् । महाराष्ट्र कोरोना भाइरसको संक्रमणको कारण ४ हजार १२८ जनाको मृत्यु भएको छ । कोरोना भाइरस संक्रमणको कारण दोस्रो स्थानमा रहेको तमिलनाडु प्रदेशमा ४६ हजार ५०४ जना र तेस्रो धेरै संक्रमण रहेको दिल्ली प्रदेशमा ४२ हजार ८२९ जना संक्रमित रहेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस