विश्वभर कोरोना भाइरसबाट ७४ लाख ७७ हजार ६ सय ८३ जना निको भएर घर फर्के

काठमाडौं, असार २८ । कोरोना भाइरसको महामारी बढीरहेका बेला विश्वभर यो रोगको संक्रमणबाट ५ लाख ६७ हजार मानिसको मृत्यु भएको छ । करिब ६ महिनादेखि विश्वभर फैलिएको यो सरुवा रोगबाट यो समाचार तयार पार्दासम्म एक करोड २८ लाख ३९ हजार पाँच सय ६६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टी भएको छ ।

चीनबाट सुरु भएको यो रोगलाई हेलचक्राई गर्दा सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिका भएको छ भने ब्राजिल दोस्रो, भारत तेस्रो,रसिया चौथो र पाँचौ नम्बरमा पेरु रहेका छन् ।

विश्वभर ७४ लाख ७७ हजार ६ सय ८३ जना निको भएर घर फर्केका छन् । यसैबिच नेपालमा भने शनिबारसम्म कोरोना भाइरस संक्रमितको संख्या १६ हजार सात सय १९ पुगेको छ । जसमध्ये आठ हजार चार सय ४२ जना उपचारपछि डिस्चार्ज भएका छन्।

डिस्चार्ज भएका घर फर्केका यी व्यक्तिमध्ये फेरि कोही व्यक्ति संक्रमित भएर उपचारका लागि अस्पताल भर्ना भएका छन् तरु स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा जागेश्वर गौतमले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस