रा’तभरी भिजाएको ह’रियो खु’सार्नीको पानी बिहानै पिउनुहोस्, भाग्छन् यी रो’ग

यो कुरा त’पाईहरु सबैलाई थाहा नै छ होला कि हरियो खु’र्सानी बिना नेपाली खाना खा’न सोच्न पनि सकिदैन । तर सायद तपाईलाई यो कुरा थाहा छैन होला कि हरियो खुसार्नीले स्वा’स्थ्यमा धेरै लाभ पुर्याउँछ। हरियो खु’सार्नी एक औ’षधी समान हुन्छ। जसले कैयौँ रो’गलाई खतम गर्दछ ।

तपाईलाई थाहा नहुन सक्छ कि हरियो खु’र्सानीमा डायटरी फाइबर भरपुर मात्रामा मिल्ने गर्दछ । जो पा’चन प्रणालीको लागि धेरै फाइदाजनक हुन्छ । हरियो खु’र्सानीमा भिटामिन सी भरपुर मात्रामा हुन्छ, जसले छा’लालाई स्व’स्थ राख्दछ र तव्चामा पनि निखारता ल्याउन मदत गर्छ ।

यो मात्र होइन, हरियो खु’र्सानीले तौल कम गर्न गर्दछ । हरियो खु’र्सानी शरीरको अधिक वजन घटाउन र मेटाबोलिज्म सुधार गर्नको लागि प्रयोग गर्नुपर्दछ । आज हामी तपाईंलाई ग्रीन मिर्चको त्यस्तै एक प्रयोगको बारेमा बताउन जाँदैछौं जुन तपाईं प्रयोग गरेर स्व’स्थ रहन सक्नुहुन्छ ।

हरियो खुर्सानीले र’गतमा चिनीको मात्र सन्तुलित गर्न अहं भूमिका खेल्छ। यदि कसैलाई म’धुमेह भएको छ भने हरियो खु’र्सानीको सेवनले फाइदा हुने बताइन्छ । हरियो खुर्सानीमा फाइबरको मात्रा हुने हुनाले यो क’ब्जियत हुनेहरूका लागि पनि फाइदाजनक छ । हरियो खुर्सानीले कतिपय प्रकारका क्या’न्सरहरू पनि निको गराउन मद्दत गर्छ। राति सुत्ने समय भन्दा केही पहिला २/३ वटा हरियो खु’र्सानीलाई धोएर बीचबाट काट्ने र एक ग्लास पानीमा भिजाएर राख्ने अनि बिहान उठेर त्यसको सेवन गर्नाले पेटको स’मस्याबाट मुक्ति मिल्ने कतिपय अध्ययनहरूले पुष्टि गरेका छन् ।

यस पछि, बिहान उठ्ने बित्तिकै भिजाएको यो हरियो खु’र्सानीको पानी पानी पिउनुहोस्, तर यो पानी पिउनु अघि तपाईंले न कुनै कुरा खान नै हुन्छ न केही पिउनु नै हुन्छ । यी सबै मिनरल्स र भिटामिनहरू सँगै लिमा एक व्यक्तिको शरीर दिनभर ऊर्जाले भरिन्छ । लगभग एक हप्ताको लागि हरेक बिहान यो पानी पिउँदा, व्यक्तिको स्वा’स्थ्य सम्बन्धी सबै स’मस्याहरू निश्चित रूपमा समाधान हुन्छ साथ साथै छाला चम्किन्छ र अन्य लाभहरू पनि हुन्छन् । लगातार एक हप्ता यो प्रयोग गरेपछि तपाई आफैले धेरै राम्रो महसुस गर्नुहुनेछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस