यस्ता संकेत देखिए हुनसक्छ डिप्रेसन, यस्ता छन् थाहा नै नपाई देखिने लक्षण !

काठमाडौँ । यदि तपाईं कम पानी पिउनुहुन्छ भने, तपाईंलाई डिहाइड्रसनको समस्या हुन सक्छ। यो होइन कि तपाईं केवल थोरै पानी पिएर तिर्खा महसुस गर्नुहुन्छ। यस कारणले शरीरलाई धेरै समस्याहरू सामना गर्नुपर्ने हुन्छ।

मानिसको शरीरमा ६० प्रतिशत पानी पाइने गर्द छ। जब यो डिहाईड्रेसनको कुरा आउँछ, यो शरीरको पानीको १.५ प्रतिशत भन्दा कम हो। तर यो कम भए पनि, यसले तपाईंलाई धेरै स्वास्थ्य समस्याहरू दिन सक्छ।

अक्सर मानिसहरूले कामको बोझले पानी पिउन बिर्सन्छन् र यस कारणले उनीहरूको सास दुर्गन्धीत हुन्छ। धेरै व्यक्तिहरू यसलाई बुझ्दैनन् र जब तिनीहरू आफ्ना साथीहरूसँग नजिक हुन्छन्, त्यस्ता व्यक्तिहरु आफ्नो साथीको नजिकै गएर बोल्न सक्दैनन्। किनकि तिनीहरूलाई थाहा छ कि उनीहरूको सास गनाउँछ।

चिनी र कार्बोहाइड्रेट खानाको बानी : कम पानी पिउँनाले तपाईं चिनी र कार्बोहाइड्रेट जस्ता धेरै पदार्थ खान शुरू गर्नुहुन्छ। यसको मुख्य कारण यो छ कि जब तपाईं कम पानी पिउनुहुन्छ, तब शरीर व्यायाम वा कुनै शारीरिक काम गर्दछ, तब शरीरको संरक्षित कार्बोहाइड्रेट तुरुन्तै कम हुन्छ, जसको लागि शरीर कार्बोहाइड्रेटको माग गर्न थाल्छ। अधिक कार्बोहाइड्रेट सेवनले मोटापा, मधुमेह जस्ता समस्या निम्त्याउँछ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस