५० बर्ष भन्दा बढी उमेरको सांसदले १४ बर्षे केटीसंग विवाह,गरे

पाकिस्तानमा, एक सांसदले १४ बर्षे केटीलाई बिहे गरेको घटना अघि पनि आयको थियो । एएनआईको रिपोर्ट अनुसार पाकिस्तानको जमीअत उलेमा-ए-इस्लाम (JUI-F) इस्लाम (जेयूआई-एफ) का सांसद मौलाना सलाहुद्दीन अयुबीको १४ वर्षीया केटीको विवाहको बारेमा पुलिसले अनुसन्धान शुरू गरेको छ। मौलाना सलाहुद्दीन आयुबी बलूचिस्तानका एक सांसद हुन्।

(प्रतीकात्मक फोटोमा मोडेल / गेट्टी) अञ्जुमन दावत-ओ-अजिमत संस्थाले उक्त छोरी विवाहित उमेरको हो कि भनेर केटीले विवाह गरेको हो कि भनेर यदि उक्त व्यक्तिको उमेर पुगेको छैन भने बाल विवाह रोक्न ऐन अन्तर्गत दोषीलाई कारबाही गरिनु पर्छ भन्ने माग राखिएको छ ।

(प्रतीकात्मक फोटो) डनको रिपोर्टका अनुसार, सोशल मिडियामा चर्चा छ कि १४ वर्षीया केटीले बढी उमेरको मान्छेसँग विवाह गरेको छ। त्यो भनिन्छ, विवाह स्थानीय JUI-F नेताको सहयोगमा कार्यान्वयन भएको थियो। पाकिस्तानका चित्रालका प्रहरी निरीक्षक सज्जाद अहमदले भनेका छन कि छोरीको बुबा घरमा हुनुहुन्न र उनको आगमनमा अनुसन्धान गरिनेछ। उनले भने ती केटी गर्ल्स हाई स्कूलको विद्यार्थी थिइन्।

केटीको अनुसार उसको उमेर १४ वर्षा मात्र भएको स्कूलले जनाएको छ। प्रहरी निरीक्षक सज्जाद अहमदले भनेका छन कि केटीको बुबाले छोरीको छोरीसँग विवाह गरेका थिए अस्वीकृत गरियो र यस सम्बन्धमा एक शपथ पत्र दिइयो। (प्रतीकात्मक फोटो)

प्रतिक्रिया दिनुहोस