चीनको सिनजियाङ सशस्त्र प्रहरी कोरले परमाणु, जैविक, रासायनिक युद्धको अभ्यास गर्दै

बेइजिङ । सिन्जियाङ सशस्त्र प्रहरी कोरको एक मोबाइल टोटलीले रासायनिक रक्षा बलहरू संगठित गदैै केही दिनयता आणविक, जैविक र रासायनिक युद्धको अभ्यासहरु गरिरहेको खुलासा भएको छ।

अभ्यासहरूले वास्तविक लडाईको वातावरणलाई अधिकतम हदसम्म नक्कल गरेको र आपतकालिन अवस्थाहरूको लागि जटिल परिस्थितिहरूमा रासायनिक रक्षा बलहरूको ह्यान्डलिङलाई प्रभावकारी रूपमा टेम्पर्ड गरेको पाइएको हो।

गत हप्ता, अमेरिकी रक्षा विभागले आफ्नो पछिल्लो प्रतिवेदनमा चीनले सम्भावित दोहोरो प्रयोग अनुप्रयोगहरूसहित जैविक गतिविधिहरूमा संलग्न भएको र जसले जैविक र विषाक्त हतियार महासन्धि तथा रासायनिक हतियार महासन्धिको उल्लंघन गरेको भन्दै कडा आपत्ति जनाएको थियो।

चीनको सैन्य चिकित्सा संस्थानहरूमा गरिएका अध्ययनहरूले दोहोरो प्रयोग गर्ने एप्लिकेसनहरूसँग शक्तिशाली विषाक्त पदार्थहरूको विभिन्न परिवारहरूको पहिचान, परीक्षण र विशेषताबारे छलफल गरेको पेन्टागनको जनवादी गणतन्त्र चीन, २०२१ मा सैन्य र सुरक्षा विकास शीर्षकको प्रतिवेदनले जनाएको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस